Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie opłatków, które  nabywamy w kościele. Do kupienia będą również świece na stół wigilijny. Włączamy się w ten sposób w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Pieniądze z zakupu świec przekazywane są do Caritas. Poświęcenie wieńca adwentowego odbędzie się po Mszy św. o 11.30.
  2. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę przeznaczoną na nasze Seminarium Duchowne.
  3. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski przygotowała Stanowisko wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich. To ważny głos w toczącej się publicznie debacie na temat pontyfikatu polskiego Papieża. Członkowie Rady Stałej przypominają, że Jan Paweł II podjął walkę z przypadkami wykorzystywania seksualnego dzieci i małoletnich. Zachęcam do zapoznania się z tekstem, który jest na stronie parafii.
  4. W sobotę o godz. 7.00 w kościele panowie ze wspólnoty mężczyzn zapraszają do wspólnego śpiewania Godzinek o NP NMP.
  5. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o 11.30 przekazanie tajemnic różańcowych dla Róż modlących się za swoje dzieci.
  6. Z okazji wtorkowego wspomnienia św. Cecylii patronki śpiewu kościelnego chciałbym z serca podziękować i życzyć panu Organiście Markowi Konowrockiemu i naszej scholi na czele z p.p Joanną i Piotrem Wardakom wszelkich łask Bożych i wstawiennictwa od św. Cecylii.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy.