12.XI.2017 – XXXII Niedziela zwykła

1.Dziękuję państwu, którzy wczoraj sprzątali kościół i kaplicę. Dziękuję za kwiaty. Bóg zapłać. Na stoliku z gazetami leży lista na sprzątanie kościoła w kolejne soboty. Proszę o wpisywanie się.

2. Od jakiegoś czasu panowie ze wspólnoty mężczyzn w soboty o godz. 7.00 śpiewają Godzinki ku czci Matki Bożej. Jeśli ktoś chciałby się dołączyć do wspólnego śpiewu na cześć Matki Najświętszej to zapraszamy w soboty na 7.00.

3. W sobotę – 18.10. o godz. 10.00 zbiórka dla ministrantów. Zapraszamy nie tylko ministrantów, ale i chłopców, którzy chcieliby się włączyć do służby przy ołtarzu.

4. W naszej parafii istnieje Krąg rodzin Domowego Kościoła. Chciałbym powołać drugi Krąg. W poprzednią niedzielę małżeństwa z tej wspólnoty opowiadały o tym, czym są kręgi rodzin, co im dają. Przy wyjściu z kościoła leżą  ulotki z informacjami o tych wspólnotach – można je zabrać ze sobą. Tych, którzy chcieliby się włączyć do nowego kręgu zapraszamy na spotkanie informacyjne – w sobotę – 18.11. – godz. 14.00 na plebanii.

5. W najbliższą sobotę – po Mszy Św. – ok. godz. 18.30 odbędzie się kolejne spotkanie grupy biblijno – liturgicznej „Słowo i Ciało” – prowadzonej przez Wojtka Wielądka. Prosimy o przeczytanie pierwszych 12 rozdziałów Księgi Rodzaju i przyniesienie własnego Pisma Św. Zapraszamy.

6. W dzisiejszą niedzielę o godz. 19.00 w kaplicy spotkanie wspólnoty mężczyzn.

7. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła. Bóg zapłać.

8. Msze Św. w tygodniu – we wtorek i czwartek – o godz. 7.00, w pozostałe dni o godz. 18.00.

9. Rok liturgiczny powoli zbliża się do końca, za trzy tygodnie rozpocznie się adwent. Rekolekcje adwentowe będą w naszej parafii od I niedzieli adwentu – 3 – 4 – 5  grudnia (niedziela, poniedziałek i wtorek). W tym tygodniu rozpocznę roznoszenie opłatka na wigilię według następującego planu:

– w poniedziałek – 13 listopada od godz. 10.00 - Rajszew, ulica Mazowiecka – od numerów początkowych do ul. Golfowej włącznie, oraz ulice: Storczykowa, Jaśminowa, Słoneczna, Lawendowa, Leśna i Golfowa;

- w piątek – 17 listopada od godz. 10.00 - Rajszew, dalsza część ul. Mazowieckiej od Skierd do ul. Golfowej, oraz ul. Malwowa i ul. Rajska;

Dalszy ciąg roznoszenia opłatka po przyszłej niedzieli.

Ofiary składane przy okazji opłatka są przeznaczone na budowę kościoła.

10. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: w czwartek – 16.11. – godz. 7.00 – + Andrzeja Więch, w piątek – 17.11. – godz. 18.00 – Elżbietę Skurzak w 4 m – c od śm., w sobotę – 18.11. – godz. 18.00 – + Grażynę Kluczyńską, w niedzielę – 19.11. – godz. 10.00 – + Helenę i Józefa Stępień, Grzegorza Jażdżyk, Teresę i Jana Kordowskich, godz. 11.30 - + Stefana Majczaka w 10 rocz. śm. i Bogumiłę Majczak, - godz. 16.00 – + Waldemara Łabędź w 7 m – c od śm.