11.VI.2017 – Niedziela Trójcy Św.

1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 19.00 – w kaplicy spotkanie wspólnoty mężczyzn.

2. We czwartek – 15 czerwca uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. o godz. 10.00 i 16.00.  Z procesją pójdziemy po Mszy Św. o godz. 10.00. – w tym roku przez Rajszew do krzyża przy ul. Golfowej. Tradycyjnie proszę o przygotowanie ołtarzy. I ołtarz usytuowany będzie na schodach budowanego kościoła. Proszę o przygotowanie ołtarza rodzinę pp. Kowalików. Drugi ołtarz – przy domu pp. Konowrockich, trzeci przy domu pp. Dąbrowskich, koło osiedla Nasza Droga, a czwarty ołtarz – przy krzyżu. Prosiłbym o przygotowanie ołtarzy przez mieszkańców okolicznych domów. Zapraszam do jak najliczniejszego udziału w tej procesji – ministrantów, a także chłopców, którzy nie są ministrantami, a może by chcieli służyć przy ołtarzu. Dziewczęta zapraszam na bielanki. Młodsze dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem, starsze do niesienia szarf przy poduszkach i chorągwiach. Dzieci, które były w tym roku u I Komunii Św. zapraszamy w strojach pierwszokomunijnych. Panie z Kółka Różańcowego do niesienia feretronów i świec. Panów do asysty. Proszę także o przyozdobienie domów na trasie procesji. Niech to będzie dla nas wielka uroczystość, albowiem sam Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie będzie szedł główną ulicą, a sama procesja to w sumie nasze publiczne wyznanie wiary, że chcemy iść za Nim przez życie.

3. W dzisiejszą niedzielę, po Mszy Św. o 11.30 będzie zakończenie konkursu biblijnego dla dzieci. Prace dzieci, które wykonały ilustracje do tekstów biblijnych rozdawanych w wielką sobotę w czasie poświęcenia pokarmów zostaną nagrodzone.

4. W kościele Msze św. w niedziele o godz. 10.00 i 11.30 i w uroczystość Bożego Ciała o godz. 10.00. Pozostałe Msze św. w kaplicy.

5. W tygodniu Msze Św. – we wtorek o 7.00. W Boże Ciało – o godz. 10.00 i 16.00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00. Po mszach Św. nabożeństwo czerwcowe.

6. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – 12.VI. – godz. 18.00 – + Aleksandra 12 rocz. śm., w środę – 14.VI. – godz. 18.00 – w 3 rocz. powstania Róż różańcowych rodziców modlących się za swoje dzieci, - w czwartek – 15.VI. – godz. 10.00 – + Jana Osieckiego, - w sobotę – 17.VI. – godz. 18.00 – + Helenę Świętlicką w 2 rocz. śm., Anielę Kuczyńską, Bożenkę i Wiesia Świętlickich, - w niedzielę – 18.VI. – godz. 10.00 – + Antoninę i Hieronima Brzezińskich, Barbarę i Zbigniewa Golba, Barbarę i Jerzego Sołodowskich, Helenę Dukalską, - godz. 11.30 – w 10 rocz. ślubu pp. Beaty i Krzysztofa Piotrowskich, - godz. 16.00 – + Krystynę i Wiesława Szkup, Teresę i Jana Kordowskich z okazji dnia matki i ojca