26. 03. 2017 – IV Niedziela Wielkiego Postu

1.Dziękuję paniom, które wczoraj sprzątały naszą kaplicę. Bóg zapłać. Na stojaku z gazetami jest lista na sprzątanie w kolejne soboty. Proszę o wpisywanie się.

2. Dziś, po Mszy Św. o godz. 11.30 wspólna modlitwa rodziców modlących się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci. Zapraszamy na tę modlitwę wszystkich rodziców.

3. W tym tygodniu, od czwartku rozpoczną się rekolekcje wielkopostne i trwać będą do soboty. Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi o  godz. 10.00, 17.30 (z udziałem dzieci i młodzieży gimnazjalnej) i o 18.30. Spowiedź w czasie Mszy św. rekolekcyjnych. Rekolekcje będzie prowadził ks. Piotr Krasuski – kapelan Szpitala Powiatowego w Wołominie.

4. W sobotę, na Mszy Św. o godz. 17.30 dzieci z kl. III przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają książeczki do nabożeństwa. Zapraszam.

5. W piątek, w związku z rekolekcjami, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00, a po nim, ok. 17.30 Msza Św. rekolekcyjna – Zapraszamy.

6. Nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00.

7. Msze św. w tym tygodniu – w poniedziałek i środę – godz. 18.00, we wtorek – godz. 7.00, od czwartku do soboty – według porządku rekolekcyjnego – 10.00, 17.30, 18.30.

8. Przy drzwiach na stojaku z gazetami stoi puszka, do której można składać ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego grobu. Za ofiary składam serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.

9. W dzisiejszą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 11.30 będzie wspólne malowanie jajka wielkanocnego. Zaproszeni są do tego wszyscy – dzieci i dorośli. Na jajku można wypisać życzenia dla innych mieszkańców gminy. Pomalowane jajko postoi u nas kilka dni, a następnie zostanie zabrane do urzędu i umieszczone w koszyku wielkanocnym. Podobna akcja odbywa się dziś w kościele w Jabłonnie i Chotomowie. W najbliższą sobotę w Jabłonnie przy Urzędzie Gminy to jajko znajdzie się w gigantycznym koszyku w czasie gminnego spotkania wielkanocnego. W czasie tego spotkania będzie można wykonać palmę, wybrać się na poszukiwanie czekoladowych jajek, a co najistotniejsze złożyć życzenia innym mieszkańcom gminy. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy w imieniu władz naszej gminy.

10. Intencje Mszy Św.: w sobotę – 1.04. – godz. 17.30 – + Tomasza Olejarczyk, Stanisława Kwiatkowskiego, Helenę i Andrzeja Kulasa, Annę i Jana Sucheckich, Zofię i Mariana Lipińskich, Genowefę i Mariana Kutra, - godz. 18.30 – w int. Ewy i Tomka w 29 rocz. ślubu, w niedzielę 2.04. – godz. 10.00 – + Leona Oleksiaka i Janinę Sikora, - godz.11.30 - + Ryszarda Świątko z okazji imienin, - godz. 16.00 – + Juliana, Stefanię i Jana Średnickich, Franciszkę Malinowską w 1 rocz. śm., wszystkich zm. z tej rodziny