Do poczytania

Catalina Rivas

Catalina Rivas to współczesna mistyczka z Boliwii. Dzięki łasce Bożej miała wiele mistycznych doświadczeń. Poniżej jej trzy mistyczne przeżycia związane z udziałem we Mszy Św., sakramentem pokuty i śmiercią.

1. Msza Św.

Cud Św. Januarego

19 września w katedrze w Neapolu dokonuje się cud.

Skrzepnięta krew patrona miasta św. Januarego zaczyna się pienić i burzyć.

Cuda eucharystyczne

Eucharystia - to obecność żywego i prawdziwego Jezusa pod postaciami chleba i wina. Wydaje się to nieprawdopodobne, żeby Syn Boży, który cały wszechświat przenika mieścił się w kruszynie chleba i kilku kroplach wina. Tę prawdę wiary Jezus potwierdził licznymi cudami.

Cudowny wizerunek Matki Bożej z Guadalupe

W Meksyku jest wizerunek Matki Bożej, który przyciąga każdego roku miliony osób, sam zaś wizerunek jest jednym wielkim cudem.
w grudniu 2007 r. w czasie Mszy Św. w intencji dzieci zabitych wskutek aborcji, na wysokości łona Matki Bożej pojawiło się tajemnicze światło.

Czy Jezus miał rodzeństwo?

Ewangelie wymieniają imiona braci Pana Jezusa: Jakub, Józef, Juda i Szymon. Jedną z podstawowych prawd wiary jest prawda o wieczystym dziewictwie Maryi. Jak zatem rozwiązać ten problem?

Czy rzeczywiście są to rodzeni bracia Pana Jezusa?

Niepokalane serce N. M. P.

O Sercu Maryi jako pierwszy pisze św. Łukasz (Łk 2, 19. 51). Pierwsze ślady kultu Serca Maryi napotykamy w XII w. Na wielką skalę kult Serca Maryi rozwinął św. Jan Eudes (1601-1680). Kult, który szerzył, nosił nazwę Najświętszego Serca Maryi lub Najsłodszego Serca Maryi.

O świętym, który wszystko załatwił sobie po swojej męczeńskiej śmierci

Św. Andrzej Bobola
O nim tu mowa.
Paton Polski, zginął w okrutnych cierpieniach w 1657 r., a jego ciało nie uległo rozkładowi do dziś i jest pod ołtarzem kościoła o. o. Jezuitów w Warszawie, przy ul. Rakowieckiej Przez 40 lat po jego śmierci zapomniano o nim. On sam przypominał o sobie, ukazywał się po swojej śmierci, doprowadził do swojej beatyfikacji i oddawania mu czci.

Objawienia Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

Gietrzwałd - wieś w połowie drogi między Ostródą i Olsztynem licząca ok. 1000 mieszkańców. Miejscowość stała się znana dzięki objawieniom Matki Bożej w II połowie XIX w.

Objawienia Matki Bożej w La Salette

La Salette – to miejscowość we Francji, ok. 150 km na południowy wschód od Lyonu, położona na zboczu góry Gargas, należącej do łańcucha Alp na wysokości ponad 1800 m. npm. Powyżej tej miejscowości, w jeszcze wyższej partii gór miały miejsce 19 września 1846 roku objawienia Matki Bożej.

Objawienia Matki Bożej w Lourdes

Lourdes to prawie dwudziestotysięczne miasteczko leżące w południowo – zachodniej Francji, u podnóża Pirenejów. Znajduje się tam jedno z największych sanktuariów Matki Bożej, do którego co roku przybywa ok. 5 milionów pielgrzymów z całego świata. Wśród nich znaczną liczbę stanowią ludzie chorzy i cierpiący na różne choroby i dolegliwości. Wielu z nich po obmyciu się w cudownej wodzie odzyskuje w niewytłumaczalny dla nauki sposób zdrowie.