Apel o pomoc

Trwając w modlitwie o pokój, wesprzyjmy również materialnie naszych sąsiadów z Ukrainy.
W niedzielę 27 lutego oraz Środę Popielcową 2 marca po każdej Mszy Św. odbędą się w naszej parafii zbiórki do puszek pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy”. Środki zostaną przekazane do Caritas Polska.

Jednocześnie związku z apelem Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, w przyszłą niedzielę 6 marca, w naszej parafii będzie przeprowadzona zbiórka darów rzeczowych, takich jak koce, kołdry, poduszki, pościel, ręczniki oraz ubrania, a także kosmetyki – mydła, płyny do kąpieli czy pasty do zębów. Możemy przyjąć tylko rzeczy nowe. Dary będą przekazane uchodźcom z Ukrainy, których przyjmie ośrodek Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Urlach oraz inne miejsca pobytu na terenie naszej diecezji.

W obliczu tragedii wojny nawet najmniejsza kwota przeznaczona na ten cel ma znaczenie!