29 października 2022 r. – 31 Niedziela Zwykła

  1. We wtorek 1.11. przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawione o 8.30, 10.00 i 18.00. Po Mszy św. o 10.00 odbędzie się procesja za zmarłych z wypominkami.
  2. W dzień zaduszny 2.11. Msza św. będzie odprawiona o 10.00. Po niej odbędzie procesja za zmarłych z wypominkami.
  3. 6.11. odbędzie się w naszej parafii uroczystość sprowadzenia relikwii bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. o. Michała Tomaszka franciszkanów pierwszych polskich męczenników misjonarzy. Szczególną formą oddawania czci świętym praktykowaną w Kościele jest kult relikwii. Znawcy przedmiotu określają początki kultu relikwii na połowę II wieku. Pierwszą formą oddawania czci relikwiom męczenników był zwyczaj nawiedzania ich grobów w dniu wspomnienia męczeńskiej śmierci. Należy zaznaczyć , że kult relikwii nigdy nie był narzucony przez Kościół. Wręcz przeciwnie – sprzeciwiano się mu. Rozwój kultu następował jednak oddolnie. Pobożność ludowa została z czasem usankcjonowana przez prawodawstwo kościelne. Święci wspominani przy relikwiach wskazują zawsze na Chrystusa i są dla nas wzorem do naśladowania w drodze do zbawienia. W związku z tym zapraszam wszystkich parafian do uczestnictwa w uroczystości sprowadzenia do naszej parafii nowych relikwii I stopnia bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. o. Michała Tomaszka – męczenników franciszkańskich z Pariacoto w Peru.  Ojciec Zbigniew zajmował się sprawami organizacyjnymi w parafii, osobami starszymi i chorymi, a ojciec Michał otaczał opieka duszpasterska dzieci i młodzież. 
  4. Instalacja relikwii odbędzie się w następującym porządku:

W sobotę 5.11. o godz. 18.00 wprowadzenie relikwii błogosławionych do kościoła i prywatne modlitwy do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.

W niedzielę 6.11. miedzy Mszami św. adoracja relikwii i po Mszy św. o 16.00 umieszczenie relikwii w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

Całość uroczystości poprowadzą ojcowie franciszkanie, którzy też będą rozprowadzać różne materiały religijne, także o świętych.

  1. Schola Imo Pectore nagrała swoją płytę „Z głębi Seca”, którą będzie można nabyć po każdej Mszy św. Cena płyty to 10 zł. Zebrane środki będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z wydaniem płyty i na wsparcie dalszych działań scholi.
  2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św.
  3. W I piątek miesiąca, który przypada w tym tygodniu zapraszam na spowiedź od godz. 17.15.
  4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy.