27 lutego 2022 r. – 8 Niedziela Zwykła

W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Pokutny charakter Wielkiego Postu zobowiązuje każdego wierzącego do powstrzymania się od udziału w zabawach. Msze święta tego dnia połączone z posypaniem głów popiołem będą o godz. 10.00, 18.00 i 19.30. Tego dnia jak również w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego – 24 grudnia. Post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Uzasadniona niemożność zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.
Wraz z Wielkim Postem rozpoczynają się nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.15, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o 16.00 z okolicznościowym kazaniem pasyjnym.
Zachęcam dzieci do przychodzenia na Drogę krzyżową i wzięcia udziału w okolicznościowym konkursie.
Zachęcam, aby po Drodze Krzyżowej zostawać na Mszy św.
Dzisiaj i w środę popielcową po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Ojciec św. Franciszek prosi, aby tegoroczny środowy post ofiarować w intencji pokoju na Ukrainie. W odpowiedzi na apel naszego Ordynariusza po Mszach św. w tygodniu będzie różaniec w int. o pokój na Ukrainie. W piątki i niedziele nabożeństwa pasyjne również ofiarujemy w tej intencji.
W związku z apelem Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, w przyszłą niedzielę 6 marca, w naszej parafii będzie przeprowadzona zbiórka darów rzeczowych, takich jak koce, kołdry, poduszki, pościel, ręczniki oraz ubrania, a także kosmetyki – mydła, płyny do kąpieli czy pasty do zębów. Możemy przyjąć tylko rzeczy nowe. Dary będą przekazane uchodźcom z Ukrainy, których przyjmie ośrodek Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Urlach oraz inne miejsca pobytu na terenie naszej diecezji.
W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.30, a po Mszy św. adoracja.
Proszę o zwrot wypełnionych ankiet synodalnych.
Kładzenie posadzki w kościele rozpoczniemy 21.03. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy.