27.11. 2022r. – 1 Niedziela Adwentu

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Adwent – czas naszego przygotowania do świąt, w czasie których przeżywamy przyjście Chrystusa na ziemię. Z adwentem związane są roraty – czyli Msze Św. ku czci Matki Bożej. Roraty będą odprawiane codziennie. Na roraty zapraszam ze świecami lub lampionami, które są symbolem naszego czekania wraz z Maryją na przyjście Syna Bożego.
  2. W dniach 2, 3, 4 grudnia odbędą się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Jerzy kapucyn z Zakroczymia. Msze św. w kościele o godz. 10.00, 17.30 i 19.00. Spowiedź w piątek i w sobotę. Taca z niedzieli przeznaczona jest na cele zakonu ojców kapucynów.
  3. Jak co roku Caritas rozprowadza świece wigilijne. Dochód jest przeznaczony na akcje charytatywne prowadzone przez Caritas szczególnie na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece nabywamy w zakrystii.
  4. Przy ołtarzu znajduje się poświęcony opłatek. Ofiary składane za opłatek są przeznaczone na wykonanie drzwi w kościele. Bóg zapłać.
  5. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. odbędzie się za tydzień 4.12. po Mszy św. o 11.30 w kościele.
  6. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę przeznaczoną na budowę kościoła.
  7. Zachęcam do lektury Idziemy.