19 lutego 2022 r. – 7 Niedziela Zwykła.

  1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Pokutny charakter Wielkiego Postu zobowiązuje każdego wierzącego do powstrzymania się od udziału w zabawach. Msze Święte tego dnia połączone z posypaniem głów popiołem będą o godz. 10.00, 18.00 i 19.30. Tego dnia jak również w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
  2. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego – 24 grudnia. Uzasadniona niemożność zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty. Natomiast post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. 
  3. Wraz z Wielkim Postem rozpoczynają się nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o 16.00 z okolicznościowym kazaniem pasyjnym.
  4. Zachęcam szczególnie dzieci do przychodzenia na Drogę krzyżową i wzięcia udziału w okolicznościowym konkursie.
  5. Zachęcam, aby po Drodze Krzyżowej zostawać na Mszy św. 
  6. Bóg zapłać za zbiórkę w ubiegły tygodniu na pomoc dla Turcji i Syrii po tragicznym trzęsieniu ziemi. Zebraliśmy kwotę 940 zł.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy.