17.03. 2024 r. – 5 Niedziela Wielkiego Postu

  1. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.
  2. Za tydzień tj. 24 marca w naszej parafii będziemy gościć Środowiskowy Dom Samopomocy z Nowego Dworu Mazowieckiego, prowadzony przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Uczestnikami tego Domu są dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną i przewlekle psychicznie chore, które znajdują dzienne wsparcie terapeutyczne oraz rehabilitację społeczną w tym ośrodku. Przed Kościołem będzie można nabyć rzeczy ręcznie przez nich wykonane: palmy wielkanocne, mydełka, świeczki, ozdoby świąteczne oraz tradycyjne ciasta. Ofiary zebrane przeznaczone będą na cele Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, związane z prowadzeniem działalności wśród niepełnosprawnych.
  3. W najbliższy piątek rusza Droga krzyżowa w kierunku ul. Golfowej w Rajszewie. Rozpoczęcie w kościele po Mszy św. o godz. 17.30.
  4. Rocznica I komunii św. w naszej parafii będzie obchodzona w Wielki Czwartek. Próba dla dzieci odbędzie w Niedzielę Palmową 24.03. o godz. 18.00 w kościele.
  5. Do chorych ze spowiedzią świąteczną i komunią św. udam się w Wielką Środę 27.03. od godz. 9.00. Proszę zgłaszać chorych.
  6. Zbiórka ministrantów i asysty odbędzie się w najbliższą środę o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.
  7. Proszę o przejrzenie sprzętów do procesji rezurekcyjnej i o zebranie kwiatów dla bielanek. W czasie procesji nie rzucamy papierków i innych sztucznych konfetti.
  8. W poniedziałek o 19.00 spotkanie grupy Odnowy w Duchu Świętym w salce w kościele.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy.