11 lutego 2024r. – 6 Niedziela Zwykła

  1. Przypominam, że przy wyjściu z kościoła znajduje się puszka na przeznaczona na datki na ogrzewanie i sprzątanie kościoła. W tym roku złożono do niej  332 zł. Bóg zapłać.
  2. Zachęcam do zamawiania intencji za przyczyną św. Andrzeja Boboli na Mszę św. zbiorową w 3 niedzielę miesiąca o godz. 11.30. 
  3. W tym tygodniu Środą popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Pokutny charakter Wielkiego Postu zobowiązuje każdego wierzącego do powstrzymania się od udziału w zabawach. Msze święta tego dnia połączone z posypaniem głów popiołem będą o godz. 10.00 i 18.00. Tego dnia jak również w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
  4. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego – 24 grudnia. Uzasadniona niemożność zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty. Natomiast post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. 
  5. Wraz z Wielkim Postem rozpoczynają się nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o 16.00 z okolicznościowym kazaniem pasyjnym.
  6. Zachęcam szczególnie dzieci do przychodzenia na Drogę krzyżową i wzięcia udziału w okolicznościowym konkursie.
  7. W środę o 19.00 zapraszam radę parafialną na spotkanie na plebanii.
  8. Do nabycia prasa katolickie Idziemy i Mazowsze.

Podsumowanie kolędy 2024r.

1.02.2024r. zakończyła się w naszej parafii kolęda. W czasie rozmów w każdym domu poruszane były różne tematy. Poruszaliśmy sprawy parafialne, rodzinne i duchowe. Zapewne przyniosą one owoc we właściwym czasie. 

W naszej parafii jest ok. 828 domów, czyli kart parafialnych (przybyło 43 z czego nowych domów 31). Odwiedziłem 395 domów,  w 321  zapisanych domach nie było w tym roku kolędy, a definitywnie odmówiło kontaktu z parafią 122 domów (przybyło 3). Wiele nowych domów wybudowano na ul. Makowej w Rajszewie, ul. Sowiej i ul. Orlej w Skierdach, jak również na ul. Bursztynowej  i ul. Żwirowej w Trzcianach. W naszej parafii przybyło 118 wiernych, a ubyło 20.  W wielu domach z powodu ferii nie było kolędy w tym roku. Ogółem przyjęło mnie 48% domów. Czeka nas inwestycja związana z bramą przed kościołem, drzwiami na chórze i kostką pod parking za kościołem. Trwają prace na klatkach w kościele. Za wszystkie spotkania i rozmowy w czasie kolędy Bóg zapłać z całego serca.